ГАРЯЧА ЛІНІЯ: +38 (067) 643-39-39   E-mail:easytenderpd@gmail.com
Як взяти участь в тендері – Прозоро

ЧОМУ СЕРВІС EASYtendet КОРИСНИЙ | Як брати участь в тендері - Прозоро

EasyTender – Державні закупівлі: як брати участь в тендері Прозоро

Як брати участь в тендері, маючи при цьому шанси на перемогу? З недавнього часу перемога в держзакупівлі стала реальною завдяки системі “Прозоро”. Тепер всі публічні державні торги повинні проходити онлайн через електронну базу даних ProZorro. Уже відбувся факт: використання “Прозоро” дозволяє економити державні гроші і відкриває можливості для бізнесу.

Участь в тендері

Зараз з ProZorro можуть співпрацювати 10 майданчиків, на яких проходять торги. Ці сайти – частина “Прозоро”. Користувач працює безпосередньо з ними. Тобто виконавець реєструється на одній з цих веб-платформ, вибирає тендер, який відповідає його інтересам і бере участь в ньому. Самі майданчики містять одну і ту ж інформацію – перелік держзакупівель. Відрізняються тільки особливості кожного з сайтів. Користувач просто вибирає, який інтерфейс йому зручніше. Як же взяти участь в електронних торгах?

Як проводяться торги для допороговой закупівлі

Договірну закупівлю оголошують, коли її сума не перевищує 200 000 гривен (якщо мова йде про товар) і 1,5 млн гривень (якщо мова йде про виконання робіт).

Перш за все, потрібно вибрати електронну площадку і зареєструватися там. Далі потрібно слідувати алгоритму:

  • Вибрати тендерну пропозицію, яке найбільше приваблює постачальника.
  • Постачальник може задавати питання замовнику. Замовник, в свою чергу, відповідає на них.
  • Постачальник заявляє про своє бажання взяти участь в торгах. До своїй заявці він прикріплює документи, які свідчать про те, що він може виконати вимоги замовника.
  • Постачальник торгується на аукціоні, намагаючись запропонувати найвигіднішу ціну.
  • Переможець визначається автоматично. Замовник вивчає пакет документів для участі в тендері, і якщо в паперах переможця виявлено помилка чи невідповідності, замовник має право відмовити такому виконавцю.
  • В кінці замовник і переможець торгів підписують договір про співпрацю.

Як проводяться надпороговие (надпорогові) закупівлі

Якщо сума угоди перевищує 200 000 (в випадку з товарами) або 1,5 млн. Грн. (У випадку з послугами), то торги проводяться трохи інакше.

Якщо замовник вирішив, що він влаштує відкриті торги, то закупівлі будуть проведені за схемою, описаною вище. Другий варіант проведення тендера – конкурентний діалог. Якщо у замовника виникають складності в процесі визначення якості товару або послуги, то торги проходять у два етапи. Виняткова процедура, яка замінює тендер – це переговори. Але відбувається вона тільки в особливих випадках.

Варто відзначити, що більшість відмов, які отримують переможці торгів, пов’язані з недоліками в поданій тендерній документації. Саме тому перш ніж подавати документи на тендер, їх варто уважно перевірити.

Які документи потрібні для тендера в Прозоро

Перед тим, як оголошення замовника виявиться на “Прозоро”, готується докладний опис тендера. Замовник розписує предмет конкурсу, висуває до учасників вимоги, оголошує критерії, за якими буде вибиратися переможець, публікує проект контракту, який буде укладено після визначення кращого виконавця.

З цією документацією виконавець повинен ознайомитися в першу чергу. На її основі приймається рішення, чи потрібно брати участь в такому конкурсі.

Для постачальника потрібен свій пакет документів, який включає:

  • статут підприємства-виконавця;
  • свідоцтво, яке підтверджує реєстрацію фірми;
  • гарантії того, що замовлена робота буде виконана;
  • довідки від держорганів, що дане підприємство має право брати участь в електронних торгах і т.д.

Як бачимо, перелік документів для участі в тендері, що надається постачальниками, солідніше. Його складніше зібрати і привести у відповідність. Щоб не упустити вигідну угоду з вини одних юридичних формальностей, ми рекомендуємо звернутися в компанію Easy Tender за замовленням тендерного супроводу. Цей комплекс послуг допоможе привести в порядок всі документи і мінімізує ризик того, що документи на тендер будуть містити неточності.

Scroll Up